Over de Maasdijk

Geschiedenis de Maasdijk

In 2019 vierde de Maasdijk haar 10- jarig jubileum.

In 2009 vatten de vier vrienden Jasper van Wordragen, Berry Berendsen, Peter Noten en Oscar Jansen het plan op om een unieke hardloopwedstrijd langs de Maas te organiseren. Dat gebeurde in het kader van de samenvoeging van de gemeentes Lith en Oss, waarmee een lintmarathon over de volle lengte van de gemeente kon worden georganiseerd. In 2010 was de eerste Maasdijkmarathon een feit.

Van meet af aan was de ambitie om de Maasdijkmarathon, zoals het evenement in de beginjaren heette – méér te laten zijn dan alleen een hardloopwedstrijd. Sportief, door disciplines als wandelen, inline skaten, triathlon en in het begin ook roeien en kanoën, maar vooral door te streven naar verbinding tussen de vele kernen in de gemeente Oss.

In tien jaar tijd zijn diverse start- en finish locaties de revue gepasseerd. In 2017 stond het voortbestaan van De Maasdijk zelfs even ter discussie toen de lintvorm door een gebrek aan vrijwilligers moest worden losgelaten en over twee lussen tussen Oss en de Maas werd gesport. In 2018 kreeg De Maasdijk zijn huidige vorm met eerherstel voor dé dijk en het verplaatsen van de finish naar het centrum van Oss. Ruim 1.600 deelnemers deden mee aan 1 van de verschillende onderdelen. In 2019 groeide het deelnemertal naar bijna 2.000 deelnemers, die het evenement waardeerden met het fraaie cijfer 4,37, op een schaal van 1 tot 5.

 

Organisatie

De organisatie van De Maasdijk geschiedt onder regie van de Stichting Sportevenementen Oss. In de praktijk is een groot team van vrijwilligers het hele jaar druk met de voorbereidingen van het evenement. Veel van deze vrijwilligers maken deel uit van een van de aangesloten sportverenigingen A.V.Oss’78, Scoss, Trioss en WSV de Osse Maaskant. Daarnaast zijn veel vrijwilligers lokaal actief om in de kernen bemensing voor met name de verkeersveiligheid op de been te brengen, en om te zorgen voor sfeervolle activiteiten bij de doorkomst van de onderdelen. Het bestuur van de stichting heeft VDH Evenementen de opdracht gegeven om het projectmanagement van De Maasdijk te verzorgen.

Het bestuur
Voorzitter
Jeroen Ulijn – jeroen@demaasdijk-events.nl
Penningmeester
Jos Pansier – penningmeester@demaasdijk-events.nl
Secretaris
Meindert Kuipers – meindert@demaasdijk-events.nl
Algemene bestuursleden
Pieter van Lent – pieter@demaasdijk-events.nl
Remko Wijnbergen – remko@demaasdijk-events.nl

Team
Projectmanager
Paul van den Heuvel – paul@demaasdijk-events.nl
Coördinator vrijwilligers
Romee Heister – vrijwilligers@demaasdijk-events.nl 
Inline skating

Freek Huizing & Meindert Kuipers – inlineskating@demaasdijk-events.nl
Lopen
Jan Bloo, Hans Verploeg & Jos Pansier – lopen@demaasdijk-events.nl
Triathlon
Donald Janssen, Rien Wittenberg, Desiree Tamis, Job de Klein – triathlon@demaasdijk-events.nl 
Wandelen
Gerard Vlaardingerbroek, Jolanda Vlaardingerbroek, Ine Toirkens (tot en met 2019), Jan Toirkens, Paul van Erp, Hans Elbers – wandelen@demaasdijk-events.nl
Stagiaires2019 Jesse Verheij – jesse@demaasdijk-events.nl
2018 & 2019 Stefanie van den Eijnde – stefanie@demaasdijk-events.nl

Ruud Vermeulen Award

 

Op 22 november 2018 is ons bestuurslid Ruud Vermeulen op 51 jarige leeftijd overleden.

Na vele jaren als deelnemer aan De Maasdijk triathlon te hebben meegedaan, trad Ruud begin 2017 toe tot het bestuur.

Wij zullen Ruud zijn inspiratie en gedrevenheid missen.

In 2019 is de Ruud Vermeulen Award voor het eerst uitgereikt.

Deze prijs wordt gewonnen door de snelste Ossenaar (of lid van Trioss) op de kwart triathlon.

In oneven jaren wordt de Award uitgereikt aan de snelste man, in oneven jaren aan de snelste vrouw.

 

 

 

 

 

 

De Award is in 2019 gewonnen door Sander van Eggelen.

 

 

 

 

 

 

 

Ruud Vermeulen in zijn element

Scroll to top